قالب وردپرس درنا توس
خانه / بین الملل / خرید طیور براساس وزن آن از تولیدکنندگان/خرده فروشان هزینه های واقعی تولید پایدار را درک کنند

خرید طیور براساس وزن آن از تولیدکنندگان/خرده فروشان هزینه های واقعی تولید پایدار را درک کنند

اندی بویلان، رییس انجمن کشاورزان ایرلند از خرده فروشان خواست تا مرغ را براساس وزن آن خریداری کنند تا تولیدکنندگان ضرر نکنند.

 

به گزارش فاخته به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) از thepoultrysite، در حال حاضر، جوجه ها به سه بخش کوچک، متوسط ​​و بزرگ دسته بندی می شوند و قیمت های آنها نیز بر همین اساس تعیین شده است. این کار به نفع خرده فروشان اما به ضرر تولیدکنندگان تمام می شود.

اندی بویلان، رییس IFA در این باره گفت: «سیستم فعلی به نفع خرده فروشان است و در شرایطی که تولیدکنندگان مرغ با افزایش هزینه های تولید مواجه هستند، این موضوع قابل قبول نیست.»

وی افزود: «خرده فروشان گوشت های دیگر مانند گوشت گاو را با توجه به وزن این محصول به مشتریان ارائه می دهند، اما این اتفاق در طیور نمی افتد. وزن یک مرغ کوچک بین ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ گرم است که خرده فروشان بدون توجه به وزن آن، قیمت یکسان پرداخت می کنند. نگه داشتن وزن یک پرنده به میزان دقیق ۱۱۰۰ گرم امکانپذیر نیست، بنابراین خرده فروشان بخشی از محصول را رایگان دریافت می کنند.»

او ادامه داد: «این رویه باید تغییر کند. هزینه های خوراک طیور در سال ۲۰۱۸ به طور چشمگیری افزایش یافت. افزون بر این، تولیدکنندگان باید هزینه های انرژی، نیروی کار و غیره را نیز تامین کنند. خرده فروشان به عنوان فروشندگان نهایی محصول باید هزینه های واقعی تولید پایدار را درک کنند.»

 

مطلب پیشنهادی

واردات تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا انحصاری نیست

معاون توسعه آبزی‌پروری شیلات ایران گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ مرکز تکثیر و پرورش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *