قالب وردپرس درنا توس
خانه / دام / شرکت پشتیبانی امور دام، نهاده به واحدهای تولید خوراک نمی دهد

شرکت پشتیبانی امور دام، نهاده به واحدهای تولید خوراک نمی دهد

رییس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام، تحویل نهاده ها به کارخانجات و صنایع خوراک دام را ممنوع کرده است و در صورت ادامه این روند خطر تعطیل این کارخانجات وجود دارد.

 

به گزارش فاخته نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، حسین کیهانی با بیان اینکه کمبود و محدودیت توزیع اقلام علوفه ای در سطح کشور، گریبانگیر کارخانجات خوراک شده است، گفت: کارخانجات خوراک قادر به پاسخگویی و سرویس دهی مناسب به پرورش دهندگان نیستند و خطوط تولید بسیاری از این واحدها دچار وقفه شده و در آستانه تعطیل است.

وی افزود: این در حالی است که تاکنون درخواست های مکرر ما از مسئولان در خصوص تامین و تدارک نهاده های مورد نیاز این بخش همچنان بی پاسخ مانده است.

کیهانی گفت: به نظر می رسد تولید خوراک دام آماده و صنعتی که سرمایه گذاری های هنگفتی در کشور برای آن صورت گرفته و استفاده از آن منافع ملی کشور را به دنبال دارد، برای برخی افراد صاحب نفوذ در مراکز تصمیم گیری در اولویت نیست و به روش های مختلف با آن مخالفت می کنند.

رییس هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان با اشاره به آخرین اظهارات وزیر جهاد کشاورزی درباره توزیع ۴۰۰ هزار تن علوفه، تصریح کرد: مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام نیز از توزیع علوفه بدون محدودیت در تمامی بخش های تولید خبر داد، در صورتی که از زمانی تصدی ایشان، تحویل نهاده ها به کارخانجات و صنایع خوراک دام ممنوع و محموله ای در اختیار ما گذاشته نمی شود.

کیهانی با تاکید بر اینکه مسئولان مربوط باید تصمیم اساسی و نهایی را برای بهره مندی از توانمندی و ظرفیت کارخانجات و صنایع خوراک دام در راستای تامین امنیت غذایی، بهداشتی و تولید محصولات دامی با کیفیت بگیرند، تصریح کرد: با توجیهات غیرکارشناسی و بهانه تراشی های نامعقول، کارخانجات و صنایع خوراک آماده در کشور تعطیل می شوند.

مطلب پیشنهادی

بهره‌برداری از میادین عرضه دام زنده در ۱۶ کلانشهر همزمان با دهه فجر

مجری طرح میادین عرضه دام زنده در سطح کلان شهرهای کشور اظهار کرد: براساس هماهنگی‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *