قالب وردپرس درنا توس
خانه / دنیای حیوانات / حیات وحش / حبس و جریمه نقدی ۲۰۰ میلیون تومانی برای متهمان پرونده یوزپلنگ قاچاق در نظر گرفته شود

حبس و جریمه نقدی ۲۰۰ میلیون تومانی برای متهمان پرونده یوزپلنگ قاچاق در نظر گرفته شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس پیش بینی جزای نقدی یک تا دو میلیون برای متهمان پرونده یوزپلنگ قاچاق را بازدارنده ندانست و گفت: بهتر است برای متهمان حبس و صد تا ۲۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی پیش بینی شود.

 

به گزارش فاخته نیوز، علی ابراهیمی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت در واکنش به رای پرونده یوزپلنگ قاچاق، گفت: پرداخت جزای نقدی یک تا دو میلیون برای متهمان به هیچ وجه بازدارنده نیست و باید برای متهمان منهای جریمه ریالی جرائم سنگین تری نیز در نظر گرفته شود که بر این اساس پیش بینی صد تا ۲۰۰ میلیون تومان جزای نقدی  و همچنین حبس مجازات بازدارنده ای خواهد بود.

ضرورت تشدید مجازات قاچاقچیان حیات وحش

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت تشدید مجازات قاچاقچیان حیات وحش تاکید کرد و افزود: افزایش جرائم، مجازات و برخورد قاطع با قاچاقچیان باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه خرید و فروش گونه های حیات وحش جرم است، تصریح کرد: یوز ایرانی وضعیت خوبی ندارد و بی شک با پیش بینی چنین مجازاتی برای متهمان هر فردی به خود اجازه می دهد به حیات وحش کشور تعدی و نسل حیات وحش را در معرض انقراض قرار دهد.

 

 

مجلس از افزایش مجازات قاچاقچیان حیات وحش حمایت می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مجلس از افزایش مجازات قاچاقچیان حیات وحش حمایت می کند، ادامه داد: چنانچه محیط زیست بر این باور است مجازت های فعلی بازدارنده نیست نیاز است این موضوع را در قالب لایحه به مجلس ارائه کند بی شک مجلس حمایت های لازم را خواهد داشت.

به طور مداوم مطلعین حقوقی راه فرار را به متخلفان نشان می دهند و باید مسئولان اجرایی کشور بیشتر هوشیار باشند

ابراهیمی با یادآوری اینکه مجلس و دولت باید بیش از این به فکر محیط زیست کشور باشند، تصریح کرد: در این رابطه مقررات و اجرای قانون باید جدی گرفته شود؛ متاسفانه به طور مداوم مطلعین حقوقی راه فرار را به متخلفان نشان می دهند و باید مسئولان اجرایی کشور بیشتر هوشیار باشند.

سود بالا و بازدارنده نبودن مجازات ها علت افزایش قاچاق حیات وحش

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، منافع مالی و سود بالا را علت افزایش قاچاق حیات وحش دانست و گفت: در کنار سود بالا بازدارنده نبودن مجازات ها به این معضل دامن زده است

مطلب پیشنهادی

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی: از دولت می‌‎خواهم به حقوق و مزایای پرسنل جهاد کشاورزی توجه ویژه‌‎ای داشته باشد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی، گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *