قالب وردپرس درنا توس
خانه / رویدادهای دامپزشکی / استان ها / دامداران خاش نیاز به ۷ میلیارد تومان کمک مالی دارند

دامداران خاش نیاز به ۷ میلیارد تومان کمک مالی دارند

 رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خاش گفت: با توجه به وقوع خشکسالی های طولانی ضروریست به منظور پایش، کنترل و مقابله با بیماری های دامی افزون بر ۷۰ میلیارد ریال به دامداران این شهرستان کمک شود.

به گزارش فاخته نیوز به نقل از ایرنا دکتر امان الله رخشانی در نشست مشترک خود با اعضای شورای شهرستان خاش افزود: با توجه به کمبود نیرو و اعتبارات در اداره دامپزشکی آن طور که باید نمی توانیم تمام مشکلات دامداران را حل کنیم.
وی اظهار داشت: در زمینه وقوع بیماری هاری در شهرستان خاش که پارسال دستگاههای مختلف شهرستان و استان و کشور را برای مقابله و پیشگیری از این بیماری به خود مشغول کرد و افزون بر ۵۰ نفر شتر تلف شدند، تا پایان خرداد امسال افزون بر ۲۳۳ میلیون تومان به خسارت دیدگان غرامت پرداخت شد.
رخشانی ادامه داد: در خاش حدود ۵۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین، ۳۹ واحد مرغداری فعال، دو سایت پرورش ماهی و تولید بچه ماهی وجود دارد که در هشت ماه امسال ۸۹ هزار راس دام علیه بیماری ها واکسینه شده اند.
وی اظهار داشت: در این مدت ۱۸ هزار جایگاه نگهداری دام سم پاشی شده و کار غربالگری، تست گیری و معاینه بالینی ۲۱۳ هزار راس دام انجام و بر عملکرد ۵۲۰ واحد عرضه فرآورده های دامی نیز نظارت شده است.
عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای شهرستان خاش نیز از خدمات دامپزشکی در حوزه های مختلف و تلاش برای تامین غذای سالم و مقابله با بیماری های هاری و مشترک میان انسان و دام قدردانی کرد.
خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

مطلب پیشنهادی

آنفلوآنزای پرندگان تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد: نوع آنفلوآنزای اخیر پرندگان که مواردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *