قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور: با تدابیر اتخاذ شده بازار رقابت واکسن های تولید داخل را ایجاد کرده ایم

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور: با تدابیر اتخاذ شده بازار رقابت واکسن های تولید داخل را ایجاد کرده ایم

دکتر قاسم رضاییان زاده، معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور در جمع معاونان سلامت ادارت کل دامپزشکی استان ها در مشهد اظهار داشت: با تدابیر اتخاذ شده بازار رقابت واکسن های تولید داخل را ایجاد کرده ایم.

 

به گزارش فاخته نیوز، وی ضمن تاکید بر گسترش کنی و کیفی آموزش ها برای صدور پروانه خواستار انجام آموزش های هدفمند برای متقاضیان پروانه های مرتبط توسط نظام دامپزشکی شد.

وی گفت: از توفیقات در حوزه معاونت تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی این است که کمبود بسیاری از واکسن های مهم از جمله تب برفکی در کشور با اتخاذ تدابیر لازم برطرف شده است.

رضاییان زاده افزود: دیدگاه موجود این است که تولید برای ما مهم است اما تولیدات فرآورده های خام دامی با ارزش تر از هر تولید دیگری هست و به همین منظور با تمامی امکانات از صنایع تولیدی مرتبط به ویژه در بخش خدمات واکسن، دارو و سایز اقلام مورد نیاز حمایت کامل به عمل می  آید.  

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان ساخت: در زمینه تشخیصی نیز سیاست کلی بروز رسانی متودها و دانش این حوزه در دستور کار است و با استفاده از ظرفیت آزمایشگاه های همکار، روند پاسخگویی در آزمایشات را بهبود داده و حجم آنها را در بخش دولتی کاهش دادیم.

وی یادآور شد معتقدم باید حجم آزمایشات در مرکز تشخیص، کاهش پیدا کرده و حتی به صفر برسد ولی در کنار آن توسعه فعالیت های ازمایشگاهی، ممیزی و تشخیصی را در دستور کار قرار داده ایم. که به عوان نمونه میتوان به ایجاد روش تشخیصی cftest در تشخیص بیماری مشمشه اشاره کرد.

وی افزود: در بحث ماده ۲ دستورالعمل صدور پروانه داروخانه ارسال شده و در طی هفته های آتی دستور العمل مربوط به صدور پروانه مراکز درمانی، کلینیک ها و بیمارستان ها و همچنین صدور پروانه آزمایشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

رضاییان زاده اعلام داشت: در آینده نزدیک نشست مشترک مدیران کل دامپزشکی استان ها و روسای نظام دامپزشکی استان ها را به منظور هماهنگی های بیشتر در خصوص اجرای هرچه بهتر دستور العمل های مذکور در قالب شست های مناطق ۵گانه کشور خواهیم داشت.

 

مطلب پیشنهادی

إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ *** وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَهُ الْقَدْرِ

حق الناس تنها چیزی است که در قیامت با شفاعت هم حل نمیشود  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *