قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور: به دنبال برگرداندن عظمت سازمان دامپزشکی هستیم

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور: به دنبال برگرداندن عظمت سازمان دامپزشکی هستیم

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در مشهد و در دومین گردهمایی معاونان سلامت ادارات کل دامپزشکی استان های سراسر کشور اظهار داشت: با تغییر سیاست ها به دنبال برگرداندن عظمت سازمان دامپزشکی کشور با محوریت سیاستگذاری و نظارت هستیم.

 

به گزارش فاخته نیوز، دکتر علی صفر ماکنعلی اعلام داشت: سعی ما بر این است تا حرکت و مسیر سیاست گذاری و نظارت را در پیش بگیریم و خلاف تفکر تصدی گری و پاسخگویی این راه را طی کنیم.

وی گفت: طی سال های گذشته بحران هایی که برای سازمان به وجود آمده ناشی از صدور بخش نامه های تصدی گر است و سیاست ما این است دامپزشکی در تمام سطوح به عنوان یک مرجع ذیصلاح باشد و به عنوان مرجع در زمینه مواد غذایی دیده شود.

ماکنعلی در خصوص اهداف برگزاری همایش فوق گفت: با این جلسات به دنبال مبادله تجارب هستیم و برای ارتقای کارایی سازمان از این تجارب استفاده کنیم.

وی یادآور شد: در کشورهایی که در این زمینه پیشرفت کردند دلیل این است که بخش نامه ها پشت درهای بسته تدوین نمی شود بلکه از همه تجارب میدانی نیز استفاده می کند  و امیدواریم در نشست های پیش رو، حرکت ها در مسیر خود قرار گرفته باشد.

ماکنعلی افزود: همیشه در مقابل تغییرات مقابله می شود و در تغییر بخشنامه های دست و پاگیر نیز گاها با این مقاومت ها روبرو می شویم.

بمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان ساخت: برنامه ملی کاهش سالمونلا را با محوریت دفاتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور و نظارت بر بهداشت عمومی سازمان در دست اقدام داریم و جزء برنامه های اثربخش در بهداشت عمومی است.

وی با اشاره به انتصاب مدیر کل جدید دفتر نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: با حضور دکتر برومند فر در دفتر نظارت قطعا بخش نامه های زاید و فرسوده از دور خارج شده و با اقدامات پیش رو تشکیل پرونده های قضایی سازمان به حداقل خواهد رسید.

 

مطلب پیشنهادی

مدیرکل دامپزشکی‌کهگیلویه و بویراحمد مطرح‌کرد: هشدار دامپزشکی درباره شیوع بیماری تب کریمه کنگو/ توصیه به شهروندان برای خرید گوشت تازه

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد درباره شیوع بیماری تب خونریزی دهنده “کریمه کنگو” همزمان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *