قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / اعتراض همه جانبه دامپزشکان همچنان ادامه دارد؛ جمع آوری امضای نامه دامپزشکان به رییس مجلس+لینک نامه

اعتراض همه جانبه دامپزشکان همچنان ادامه دارد؛ جمع آوری امضای نامه دامپزشکان به رییس مجلس+لینک نامه

فاخته نیوز– اعتراض به پذیرش بی رویه دانشجویان مقطع دکترای عمومی توسط دانشگاه آزاد همچنان ادامه دارد و این بار دامپزشکان در اقدامی تازه در حال جمع آوری امضای نامه خطاب رییس مجلس شوری اسلامی هستند. 

متن و لینک نامه به این شرح است؛

جناب آقای دکتر لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

احتراما به استحضار می رساند باتوجه به موج گسترده پذیرش دانشجو خارج از ظرفیت قانونی و نیاز جامعه در رشته دامپزشکی و ادامه این روند مخصوصا  در دانشگاه آزاد اسلامی در اکثر واحد های آن بدون در نظر گرفتن شرایط کاری فارغ التحصیلان این رشته در حال انجام است.و ادامه آن ضمن به خطر انداختن سرمایه مالی و معنوی فرزندان این مرز و بوم ، در افزایش فارغ التحصیلان فاقد شرایط مناسب کاری و اضافه شدن به خیل بیکاران این رشته دامن خواهد زد. 

با استناد به ماده 21 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی (مصوب مرداد ماه 1389 مجلس شورای اسلامی)مستدعی است دستور فرمایید موضوع پذیرش دانشجو در این رشته در دانشگاه ها مورد واکاوی جدی و مطالبه قرار گیرد.

متاسفانه با وجود مکاتبات ریاست محترم سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا و انتقال دغدغه های متولیان بخش دامپزشکی تا کنون نه تنها در این خصوص اقدامی صورت نگرفته بلکه در سال جاری شاهد وضعیت آشفته تر از هر سال در پذیرش متقاضیان رشته دامپزشکی می باشیم؛لذا از حضرتعالی خواهشمندیم با توجه به اشراف و حسن نیت تان ضمن پیگیری از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری خواستاراجرای دقیق قوانین  مصوب مجلس شورای اسلامی باشید.

با تشکر

لینک امضای نامه

رونوشت

جناب آقای دکتر عارف، رییس محترم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری جهت استحضار و اقدام مقتضی 

روسای محترم کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی جهت استحضار

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جهت استحضار

جناب آقای مهندس حجتی، مقام محترم عالی وزارت جهاد کشاورزی جهت استحضار

جناب آقای سراج، رییس محترم سازمان بازرسی کل کشور برای استحضار و صدور دستور عاجل  پیگیری

دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری

(جناب آقای فدایی،رییس محترم دفتر بازرسی ویژه مقام معظم رهبری (مدظلله العالی

جناب آقای دکتر خاوازی،معاون محترم وزیر و رییس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و رییس شورای راهبردی ماده 21 قانون افزایش بهره وری  بخش کشاورزی و منابع طبیعی جهت استحضار 

جناب آقای دکتر رفیعی پور، رئیس محترم سازمان دامپزشکی کشور و رئیس کمیته تخصصی دامپزشکی ماده 21 قانون افزایش بهره وری  بخش کشاورزی و منابع طبیعی جهت استحضار

جناب آقای دکتر صفری، رئیس محترم سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا جهت استحضار

جناب آقای دکتر پیغمبری، رئیس محترم گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم تحقیقات و فناوری جهت استحضار

جناب آقای دکتر نادعلیان، رئیس محترم گروه علوم دامپزشکی فرهنگستان علوم جهت استحضار  

یک دیدگاه

  1. سید محمد قانع حسینی

    متاسفانه به جای نیاز سنجی دقیق و جذب دانشجو بر اساس نیاز چنان رویه ای پیش گرفته شده که همه گمان میکنن جذب دانشجو به خاطر جذب پول بیشتر برای جیب عده ای خاص صورت میگیرد , در غیر این صورت هیچ توجیه علمی و دقیقی پشت این جذب بی رویه دانشجو آن هم در مقطع دکتری نیست!
    یک نگاه ساده به وضعیت کیفیت علمی دانشجویان جدید الورود به دانشجویان چند سال پیش گویای این مطلب است که تحصیل در این مقطع از وجهه علمی افتاده و بیشتر وجهه تنفنن و سرگرمی پیدا کرده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *