قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / لزوم تقویت روابط دامپزشکی حداقل با 14 کشور همسایه /ارتقاجایگاه بین المللی سازمان دامپزشکی کشور

لزوم تقویت روابط دامپزشکی حداقل با 14 کشور همسایه /ارتقاجایگاه بین المللی سازمان دامپزشکی کشور

رییس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: حوزه ارتباطات بین الملل از الویت های سازمان دامپزشکی کشوراست لذا می بایست تعاملات خود را از لحاظ کمی و کیفی حداقل با14 کشور همسایه ارتقا دهیم.

به گزارش فاخته نیوز بعه نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، علیرضا رفیعی پور در جلسه با رابطین ملی سازمان جهانی بهداشت دام با بیان اینکه هیچکدام از کشور های دنیا بدون داشتن یک دامپزشکی جهانی نمی توانند در کنترل و مبارزه با بیماری ها و بهداشت عمومی موفق باشند ،اظهار کرد: در شرایط کنونی لازم است تا رابطین ملی نقش بیشتری در زمینه فعالیت ها در حوزه ملی و بین المللی داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین این رابطین باید با سازمان های بین المللی مانند سازمان جهانی بهداشت دام،فائو،WHO ارتباط نزدیکتری داشته باشند ،همکاری های خود را بهبود بخشیده و جایگاه بین المللی دامپزشکی جمهموری اسلامی ایران را ارتقا دهند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به لزوم بهبود روابط بین المللی در حوزه دامپزشکی،خاطرنشان کرد:در سال های گذشته اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته اما راضی کننده نبوده و انتظار می رود که شاهد گام های بیشتر و بلندتری در این حوزه باشیم.

همچنین در این جلسه دکتر عابدی مدیر کل دفترسازمان های تخصصی روابط عمومی و امور بین الملل سازمان دامپزشکی کشورگزارشی از اهداف و وظایف رابطین ملی هشت گانه را ارائه کرد و هر کدام از رابطین ملی نیز گزارشی از عملکرد حوزه خود ارائه دادند.

گفتنی است سازمان جهانی بهداشت دام در جهت تسهیل،تسریع و ارتقای شبکه تبادل اطلاعات با کشور های عضو و نیز ارتباط بین نمایندگان دامپزشکی کشورهای جهان مبادرت به بهره مندی از ساختار و کاربرد معرفی رابطین ملی (National focal point) در موضوعات مهم و الویت دار بخش دامپزشکی کرده است.

تبادل اطلاعات این رابطین ملی با سازمان جهانی بهداشت دام باید زیر نظر و تایید مستقیم نماینده هر کشور صورت بگیرد لذا نماینده سازمان جهانی بهداشت دام در ایران سازمان دامپزشکی کشور می باشد لکن بر اساس ساختار سازمان جهانی بهداشت دام ، رابطین ملی در حوزه های هشت گانه اطلاع رسانی بیماری دامی،بهداشت مواد غذایی،رفاه حیوان،آبزیان،ارتباطات،آزمایشگاههای دامپزشکی،تولیدات دامپزشکی و حیات وحش در کشورهای مختلف فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *