قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / اعلام توافق غیرکارشناسی برای ذبح دام در خارج از مرزها بدون حضور دامپزشک ایرانی/ حضور عالم دینی کافی است!

اعلام توافق غیرکارشناسی برای ذبح دام در خارج از مرزها بدون حضور دامپزشک ایرانی/ حضور عالم دینی کافی است!

 رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران، عبور موقت گندم روسیه از ایران را یکی از توافق های دو کشور بیان کرد و گفت: به دنبال این توافق، گندم روسیه وارد ایران می شود و پس از تبدیل شدن به آرد، به بازار عراق صادر می شود.

«کاوه زرگران»  افزود: عبور موقت گندم روسیه به ایران، باعث می شود ظرفیت خالی کارخانجات آرد کشور به کار گرفته شود.
دبیرکل کانون صنایع غذایی ایران در این ارتباط افزود: به دنبال این توافق، پیش بینی می شود سالانه یک میلیون تن گندم از این طریق عبور موقت شود.
به گزارش فاخته نیوز به نقل از ایرنا، زرگران اضافه کرد: براساس توافق های به عمل آمده در کمیسیون مشترک ایران و روسیه، واردات گندم به هیچ وجه برای مصرف داخلی نیست و فقط برای تبدیل به گندم و صادرات است.
وی در تشریح دیگر توافق های به عمل آمده در کمیسیون مشترک ایران و روسیه در بخش کشاورزی – که در آخرین ماه سال96 برگزار شد – گفت: در این کمیسیون توافق شد برای ذبح دام صادراتی روسیه، نیازی به اعزام دامپزشک از ایران نباشد و تائیدیه دامپزشکی روسیه مورد پذیرش قرار می گیرد.
به گفته زرگران، با این حال عالم دینی برای رعایت ذبح اسلامی، اعزام خواهد شد.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران، استفاده از جنگل های روسیه را از دیگر توافق های کمیسیون مشترک ایران و روسیه اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه ما واردکننده چوب هستیم، روسیه اجازه بهره برداری از جنگل ها را به طرف ایرانی داد تا طرف ایرانی در این بخش ورود کند و ارزش افزوده بیشتری به دست بیاورد.

۱۳ دیدگاه

 1. سازمان دامپزشکی در چهارمین آزمون استخدامی کشوری در نحوه انجام مصاحبه و اعلام نتایج چهره واقعی خودش را نشان داد. ومتاسفانه امور استخدام سازمان با تمام وجود گفت نتایج اعلامی تغییر نخواهد کرد چرا؟
  مگر آیه نه اعوذ بالله آیه قرآن است.؟

 2. حیف این مملکت که دامپزشکان بخش‌ دولتی اش ….. تشریف دارند

 3. یکی از همکاران دریک کامنت به نقطه خیلی خوب اشاره فرمودند در سایت حکیم مهر به این عنوان که کشورهای عربی بدون دامپزشک اعزامی اما بهترین گوشت با بالاترین سطح کیفیت در بازارهای کشورهای خلیج فارس است.
  چرا وبه چه علت؟

  • واردکننده به مردم کشورش احترام می گذارد. اما در ایران به دامپزشک می گوید اگر پسر خوبی باشی و سرو صدا نکنی قرارداد را 3 ماه دیگر تمدید می کنم. تو هم اینجا خوش باش. و گرنه زیاد موی دماغ بشی این سفر اول و آخرت است.

 4. با این کار ما حیثیت توان علمی و قدرت کنترل کیفیت یک کشور که در واقع کشور عزیزمان ایران باشد را زیر سوال برده ایم و در برابر یک کشور دیگر سر تعظیم فرو آورده ایم یعنی عرق ملی خود را زیر پا گذاشته ایم. نظر دیگر دوستان که دامپزشک کاری انجام نمیدهد متین ولی آیا همه این طور هستند.خیر بسیاری از دامپزشکان دلسوز و فداکار و از خود گذشته هستند و در شرایط کاری دشوار به مردم و میهن خود خدمت می کنند.

 5. در این صورت بنده به شخصه از این گوشتها استفاده نمیکنم
  به آشنایان هم توصیه میکنم استفاده نکنن

 6. بنده با یک کاردان در اداره دامپزشکی تبریز صحبت می کردم بهش گفتم تو که الان استخدامی چرا در دانشگاه آزاد تبریز آدمه تحصیل می دهی و برای ترم اول 5میلیون هزینه می کنی گفت مساله ای نیست بعد از اینکه دکتری گرفتم یکبار بروم برزیل کل هزینه شش سال دانشگاه وصول می شود.
  دوستان و همکاران محترم اعزام به خارج فقط برای کسب دلار توسط دامپزشکان است والسلام و گرنه گوشت های منجمد که آمد دامپزشکان که این قدر دغدغه سلامت مواد غذایی و مردم را دارند آزمایش های لازمه را کامل انجام داده و بعدا اجازه تخلیه بدهند. نترسید بهتر هم می شود خانواده دامپزشکان دولتی نگران همسر و بابای فرزندانشان نمی شوند. و همیشه در کنار و آغوش گرم خانوده حاضر می شوند.

 7. واقعا عدم مدیریت مناسب و شعور و توانایی علمی مسئولین در این قبیل مسائل باعث لطمه های جبران ناپذیری به موجودیت دامپزشکی کشور میزنه و خواهد زد. جز تاسف خوردن کاری از کسی برنمیاد

 8. دوستان خدا به سر شاهد است بهتر شد. دامپزشکان اعزامی آنجا هیچ کاری نمی کردند. خدا به سر شاهد است زمستان سال پیش دامپزشکان اعزامی از ایران به روسیه سهمیه استان… با هاش در تلگرام صحبت کردند گفتند آب و هوا چطور است گفت هوا خیلی خیلی سرد است من از زیر لحاف بیرون نمی توانم بیایم و 20روز است اصلا از منزل خارج نشده ام. حالا شما بگویید سلامت مواد غذایی در خطر است!
  فقط می رفتند براي سه ماه 100میلیون تومان می گرفتند. و چه کارهایی که آنجا نمی کردند!!! ؟
  این کارها باعث شد که بگویند اصلا دامپزشک لازم نیست!

  • فقط و فقط برای دامپزشکان برای کسب دلار است .
   حتی یکی از همکاران می گفت دلار که گران شده خوب آدم بره و اونجا دم سرپرست را ببینه و 3 ماه هم تمدید کند .
   شاید چنین فرصت هایی تا آخر عمر گیر آدم نیفتد ….
   حالا شما از سلامت موادغذایی و سلامت مردم صحبت کنید ….

  • عزیز من که یه طرفه به قاضی می روی اصلا اون بیست روز آیا کشتار بوده که اون دامپزشک بره بیرون ، در جاهایی به علت بارندگی حتی باران ماشین های حمل دام در گل می ماندن و نه تنها دامپزشک بلکه اصلا پرسنل کشتارگاه هم سر کار نمی رفتن آخه یه حرفی از روی احساس و شنیده ها و غرض ورزی می زنین، خدا رو خوشش میاد زحمات کسانی که شب و روز برای حفظ آبروی مملکت تلاش می کنند زیر سوال می برین ، در همین دنیا و آخرتی که احتمالا قبول ندارین باید پاسخگو باشین ، مدیون همه زحمتکشان این رشته هستین

   • آخر همکار محترم وقتی دامپزشکان اعزامی از خارج از کشور می آیند در بین همکاران اولین صحبتی که می کنند سرویس های بهداشتی فرنگی ونبود آب در توالت آنها و با عرض معذرت که خانم ها همپای مردها در سرویس های بهداشتی ایستاده ادرار می کردند است. و بعد می خندیدند.
    حالا بنده بازنشست شده ام و خیلی خیلی از جو اداره و سازمان راحت شده ام.
    و توصیه آنها به همکاران بعدی بردن آفتابه از این طرف بود چون در آنجا پیدا کردنش زمان براست.
    دوستان اینها واقعیات است از دیدن واقعیات نارحت نشوید.

    • سطح …. آنها در این حد است .
     وقتی بدون آزمون و با سفارش و به قول یکی از همکاران محترم امریه ای – طرحی و تلفنی مدیران کل وارد سیستم اداری دامپزشکی شوند وضعیت بهتر از این نخواهد شد و ….. برایش جالب و ره آورد سفر خارجی محسوب خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *