یادداشت؛ علیرضا کیهان پور:

عِلم، عِلم است اینجا، آنجا و همه جا ؛ اما نبرد ، پیکار نام ها و نشان ها نیست!

مگر می شود که قلب تپنده کُشتی ایران  و اسطوره نازنین کُشتی جهان  بر اثر یک هدایت غلط مربیان و ناخودباوری در مسابقات جهانی ببازد و همه ما ناراحت و دمغ نشویم؟مگر می شود اشک های قهرمانان رده های نونهالان، جوانان، امید ها و بزرگسالان را پس از این باخت جدید و مسابقه فرسایشی بیش از هفت بار  "پهلوان جهاندار حسن یزدانی" مقابل "دیوید تیلور" کُشتی گیر ایالات متحده در مسابقات جهانی بلگراد نادیده گرفت؟
کد خبر  9786
یادداشت

فاخته- و مگر می شود درد در سینه ها را احساس نکرد؟ و مگر می‌شود  آرزوی اهتزاز پرچم کشورمان در عرصه های جهانی را در دل ها نپرورانده باشیم که حتی یک لحظه به جز این آرزو و تحقق آن هرگز فکر نخواهیم کرد وسهم خواهی ما در این عرصه ها ی  بین المللی  فقط  کسب و نائل  آمدن  به پیروزی ها و جشن و شادی و اهتزاز پرچم کشورمان است و لاغیر!.
عِلم، عِلم است در اینجا، آنجا و همه جا ولذا در این عرصه نبرد، پیکار نام ها و نشان ها بی تاثیر است و به نظر می رسد در یک سال گذشته در آنالیز علمی  و عملی و علنی روش ها، تکنیک ها،  به ویژه مسائل عاطفی و روحی و روانی مرتبط  ورزشی "حسن یزدانی" این پهلوان نجیب و با اخلاق  مازندرانی توسط دست اندرکاران ذیربط به خوبی کار نشده است و فقط تصور نمودند که شاید بازی با با نام ها و نشان ها کارساز است‌.
از این شکست ناباورانه پهلوان یزدانی و آن هم با نتیجه ضربه فنی در ثانیه های پایانی که به قول معروف کُشتی  را " وا " داد، قلب همه ما ایرانیان داخل و خارج از کشور و بینندگان مسابقه فوق اندوهناک و غم‌انگیز شد؛  هر چند سرانجام  هر شکست تلخی ، می تواند با برنامه ریزی و درس گرفتن از نکات ضعف و تبدیل آن ها به نقاط قّوت دوباره با امیدبه فرداهای دور و نزدیک درس ها آموخت و شروعی دوباره داشت و همچنان امیدوار بود.


در عرصه امنیت غذایی، افزایش تولیدات و بهره وری در زیر بخش های زراعت، دام و طیور، محصولات باغی، صادرات، بازار وابسته، فرآوری، عمل آوری و.‌‌‌.‌.نیز کاربَست رموز علمی در و ممارست در میدان عملی همانند صحنه یک آوردگاه ورزشی به ویژه جهانی است و فراموش نکنیم  رقابت و نبرد در این عرصه ها پیکار نام ها و پُست های اجرایی و دچار عمل زدگی صرف نیست! و باید ضمن برنامه ریزی کاربردی، پشتیبانی، هدایت، حمایت نظارت ، اهتزار پرچم "خود اتکایی" و نیل به تحقق نسبی اهداف کمّی و کیفی عرصه امنیت غذایی جامعه را بیشتر از گذشته ها شاهد باشیم.

علیرضا کیهان پور

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.