• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-04-21 09:30 Time واردات دومین محموله ( دو هزار رأس ) بز نژاد مورسیا اسپانیایی به یزد
 
دومین محموله بز نژاد مورسیا گرانادا اسپانیایی به ظرفیت دو هزار رأس از طریق هوایی به یزد وارد و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی به سایت قرنطینه منتقل شد.

به گزارش  فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد: علی فاتحی نیا از ورود دو هزار رأس بز مورسیا گرانادا تحت نظارت دامپزشکی از مقصد اسپانیا به یزد خبر داد و تصریح کرد: ورود  این دام ها به منظور پرورش و با هدف بهبود ظرفیت تولید شیر در دام سبک، اشتغال زایی و تحقق شعار جهش تولید در استان می باشد.

فاتحی نیا  مزیت بزهای مورسیا نسبت به سایر بزها را تولید شیر زیاد همراه با درصد چربی و پروتئین بالا، چندقلوزایی، مقاوم بودن و سازگار بودن با اقلیم گرم و خشک استان یزد عنوان کرد و افزود: این گونه بز ضمن داشتن زایش غیرفصلی، جزو دام‌های جان سخت و کوچ رو می باشد که می تواند در صورت مدیریت صحیح نژادی باعث تحول در توسعه اشتغال روستایی و اقتصاد مقاومتی در حوزه تولیدات دامی شود.

این مقام مسئول با توجه به نظارت های بهداشتی، اعمال استانداردهای سخت گیرانه بهداشتی واردات دام به کشور توسط کشور اسپانیا، پاک بودن کشور اسپانیا از بسیاری از بیماری های واگیر دام و مشترک بین انسان و دام و سپری شدن دوران قرنطینه در کشور مبدأ؛ ضمن تأکید بر سلامت کامل این دام ها ابراز امیدواری کرد: واردات این دام  بتواند بر تحقق فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید در سال جاری جامه عمل بپوشاند.

 گفتنی است این تعداد دام با پیگیری های مستمر چندین ماه گذشته توسط سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل دامپزشکی، اتحادیه دامداران و شرکت الینا تجارت کویر یزد با موفقیت وارد استان شد و قرار است به عنوان ذخیره ژنتیکی از آن بهره برداری شود.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13