• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-04-18 11:36 Time کشف ۵۰ تن فراورده خام دامی فاسد از یک واحد تولیدی در یزد
 
مدیر کل دامپزشکی استان یزد اعلام کرد: اکیپ بازرسی دامپزشکی یزد بیش از ۵۰ تن فراورده خام دامی غیر قابل مصرف را در یکی از واحدهای تولیدی و فراوری کشف و معدوم کرد.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، دکتر «علی فاتحی‌نیا» با اشاره به جلوگیری از ورود این مقدار فراورده‌ فاسد به چرخه مصرف شهروندان یزدی، تصریح کرد: براساس قوانین سازمان دامپزشکی کشور و با توجه به اهتمام این سازمان به حفظ و تامین سلامت عموم جامعه در صورت اثبات آلودگی هر نوع فراورده خام دامی توسط بازرسین ادارات دامپزشکی، ضبط و معدوم سازی محموله فراورده های آلوده مجاز خواهد بود.

وی افزود: در همین راستا اکیپ‌های بازرسی بهداشتی دامپزشکی به صورت منظم و ادواری از کلیه مراکز متولی تولید، فراوری و عرضه انواع فراورده های خام دامی بازدید به عمل آورده و با توجه به شرایط ظاهری و لحاظ کردن نکات فنی و بهداشتی در این مراکز، عملیات معدوم‌سازی را روی محموله مذکور اجرا می‌کند.

ین مسئول یادآور شد: مصرف مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد تاثیرات نامطلوبی برای سلامتی مصرف‌کنندگان داشته و می‌تواند باعث ایجاد مسمومیت‌های خطرناک و گاهاً کشنده شود، علاوه بر آن فراورده‌ی غذایی تاریخ گذشته به علت بروز تغییرات ایجاد شده در بافت و ترکیبات غذایی فاقد ارزش تغذیه‌ای است.

فاتحی‌نیا در پایان از شهروندان خواست در هنگام خرید با توجه کردن به تاریخ مصرف موجود بر روی بسته بندی مواد غذایی از جمله فراورده‌های خام دامی، خود و افراد خانواده‌شان را از قرار گرفتن در معرض خطرات ناشی از مصرف اینگونه مواد غذایی در امان نگه دارند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی یزد، سامانه پاسخگویی به شکایات اداره کل دامپزشکی به شماره ۱۵۱۲ آماده دریافت گزارشات مردم است.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13