• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-04-18 11:23 Time کشتارگاه طیور شهرستان اشکذر یزد پلمب شد
 
یک واحد کشتارگاه طیور در شهرستان اشکذر بر اساس قوانین و دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی و به علت تکرار تخلفات بهداشتی و بی‌توجهی به توصیه بازرسین اداره دامپزشکی پلمب شد.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، دکتر «علی فاتحی نیا» مدیر کل دامپزشکی استان یزد ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: این واحد صنفی متاسفانه با وجود تذکرات مکرر بازرسین دامپزشکی در زمینه رعایت قوانین و دستورالعمل های بهداشتی دامپزشکی، مرتکب تخلف شده و همکاری لازم را در زمینه رعایت موازین بهداشتی اعم از بهداشت مواد غذایی و بهداشت محیط مبذول نکرده و در نتیجه با پلمپ و ارجاع پرونده تخلف به مراجع قضایی روبرو شده است.

وی افزود: کارشناسان ادارات دامپزشکی به عنوان متولیان اصلی حفظ بهداشت و امنیت غذایی فراورده‌های خام دامی موظف هستند، ضمن انجام بازدیدهای منظم از واحدهای تولید، فراوری و عرضه فراورده‌های خام دامی و بررسی شرایط بهداشتی آن‌ها اقدام به شناسایی تخلفات و تذکر آن به صاحبان این مراکز کرده و رفع این موارد را پیگیری کند.

فاتحی‌نیا خاطرنشان کرد: علاوه بر آن بازرسان ادارات دامپزشکی مجاز هستند در صورت مشاهده رفع نشدن نواقص و تکرار تخلفات بهداشتی در یک واحد مورد بازرسی با همکاری نیروی انتظامی و دستور دستگاه قضایی اقدام به پلمب آن واحد صنفی کند.

این مسئول ادامه داد: از آنجا که نظارت بهداشتی بر روند کشتار در کشتارگاه‌های طیور نقش مهمی در جلوگیری از شیوع بیماری‌های مشترک و وارد شدن مواد غذایی آلوده به چرخه مصرف شهروندان دارد، نظارت قاطع دامپزشکی بر کشتارگاه‌ها باعث اجرای هرچه دقیق‌تر مقررات و ضوابط سازمان دامپزشکی می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان یزد، فاتحی نیا در پایان ضمن تشکر از نیروی انتظامی و دادستان شهرستان اشکذر، به مشکلات موجود در پیش روی بازرسین بهداشتی شاغل در اکیپ های بازرسی اشاره و اظهار کرد: شغل دامپزشکی یک شغل پرمسئولیت، حساس و پرتنش است که نیازمند تعهد و بردباری بالا می باشد. امیدواریم با همکاری هر چه بیشتر اصناف و پشتیبانی دستگاه قضایی و مسئولین و با تلاش مداوم و بهره گیری از گزارش های مردمی بتوانیم تخلفات بهداشتی در زمینه تولید، فراوری و عرضه فراورد های خام دامی را به حداقل ممکن برسانیم.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13