Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-15 00:00 Time بیماری مشابه کرونا در دام وجود ندارد/ همه دام ها در استان زنجان رصد می شوند
 
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به شایعه بودن وقوع بیماری در دام ها، گفت: سلامتی دام های استان به ویژه در سطح روستاها رصد می شود.

به گزارش فاخته، دکتر مجید اسکندرپور امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان در زمینه برخی از شایعات نسبت به شیوع کرونای ویژه دام در دام های روستایی، اظهار کرد: بیماری مشابه کرونا یا خود کرونا ویروس در دام وجود ندارد.
وی با تاکید بر اینکه در فصل کنونی معمولا بیماری های مختلفی از جمله تب برفکی، آبله و ... در بین دام ها بروز پیدا می کند، تصریح کرد: واکسن های ویژه این بیماری ها تجویز و به دام ها تزریق می شود.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا کادر دامپزشکی و بخش خصوصی هم تعطیل نبوده و همواره فعالیت داشتند، اضافه کرد: مثلا در پی وقوع بیماری آنتروتوکسمی که به دلیل تغییر سطح جیوه در بدن است، کانون آن بررسی و مورد بازدید قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه پس از دریافت گزارش از کانون بیماری های دامی و تایید بیماری، بلافاصله کار واکسیناسیون انجام می گیرد، ادامه داد: در زمینه تب برفکی بخش دولتی و بخش خصوصی از ماه های گذشته فعال شده اند.

اسکندرپور با اشاره به اینکه اطلاع رسانی های لازم در خصوص تب برفکی دام صورت گرفته است، یادآور شد: از فرمانداری ها و بخشداری ها خواسته شده تا به روستاییان اعلام کنند نسبت به واکسیناسیون دام ها اقدام شود.

چاپ
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری