• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-15 21:13 Time تلفات ۵۱رأس دام در اثر برخورد صاعقه در شهرستان بیرجند
 
رئیس شبکه دامپزشکی بیرجند از تلف شدن ۵۱رأس گوسفند و بز در اثر برخورد صاعقه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس شبکه دامپزشکی بیرجند گفت: پس از دریافت گزارش مبنی بر برخوردتلفات ۵۱ راس دام بر اثر برخورد صاعقه در شهرستان بیرجند صاعقه با یک گله گوسفند در حوالی منطقه مهرشهر شهرستان بیرجند اکیپ واکنش سریع شبکه دامپزشکی بیرجند به محل اعزام شد.
حسن علیزاده افزود: با توجه به گرمای هوا و احتمال شیوع بیماری بلافاصله با هماهنگی بین بخشی با فرمانداری شهرستان و سایر ادارات جهت پاکسازی و دفن بهداشتی لاشه‌ها انجام شد.
وی گفت:برابر دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور لاشه‌های مذکور با نظارت کارشناسان شبکه بلافاصله لاشه دام‌های تلف شده دفن شد.
علیزاده به دامداران توصیه کرد: از چرای دام‌ها در هنگام شرایط جوی نامساعد به ویژه در ارتفاعات، بستر رودخانه‌ها یا حریم خطوط فشار قوی انتقال برق خودداری کرده و نیز انجام بیمه دام‌ها را برای جبران خسارت ناشی از هر گونه حوداث غیرمترقبه و یا بیماری در دستور کار خود قرار دهند.
وی گفت: با توجه به اینکه دام‌های تلف شده دارای بیمه نامه بودند، دامدار برای سیر مراحل قانونی برای جبران خسارت وارده به نهاد‌های ذیربط معرفی شد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31