• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-14 15:43 Time ممنوعیت چرای دام در مراتع سمپاشی شده علیه ملخ‌های صحرایی
 
رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: دامداران و زنبورداران از چرای دام، زنبور عسل و چیدن گیاهان مراتع سمپاشی شده علیه ملخ‌های صحرایی اجتناب کنند.

به گزارش فاخته، محمد راه انجام با اشاره به اینکه تمام مناطق شهرستان آلوده به ملخ صحرایی است و مبارزه با آن‌ها با جدیت دنبال می‌شود، اظهار کرد: دامداران از چرای دام و چیدن گیاهان مراتع سمپاشی شده علیه ملخ‌های صحرایی حداقل به مدت یک هفته اجتناب کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی نهبندان، وی به زنبورداران توصیه کرد از استقرار کندوهای زنبور عسل در مناطق آلوده و سمپاشی شده خودداری کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان تصریح کرد: به هیچ عنوان نباید بقایای ملخ سم‌پاشی شده توسط دام و طیور تعلیف شوند.

راه انجام یادآور شد: در صورت مشاهده اجساد پرندگان و جانوران وحشی در مناطق سمپاشی شده علیه ملخ‌های صحرایی نسبت به جمع‌آوری و دفن آن‌ها در عمق مناسب و آهک پاشی روی محل دفن اقدام شود .

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31