• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-07 14:31 Time فرارسیدن فصل بیماری ویرمی بهاره کپور ماهیان (SVC)
 
کارشناس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، زنبور عسل و آبزیان اداره کل دامپزشکی استان به آبزی پروران در مورد احتمال بروز بیماری ویرمی کپور ماهیان در فصل بهار هشدار داد.

به گزارش فاخته، ناصح کارشناس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان دامپزشکی استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند،گفت:بیماری Spring Viraemia of Carp یک بیماری ویروسی است که در ابتدای فصل بهار در کپور ماهیان بروز می‌کند در این بیماری ماهیان بیمار از گله جدا شده و در کناره‌های استخر تجمع می‌یابند.

او افزود: در مشاهده ظاهری ماهیان بیمار، برجستگی و بیرون زدگی چشم‌ها، زخم‌های عمیق روی پوست بدن و باله‌ها و سرپوش آبشش ها، اتساع محوطه بطنی یا آب آوردگی (آسیت)، بیرنگ شدن آبشش ها، و بیرون زدگی مخرج دیده می‌شود.

ناصح ادامه داد: تلفات در این بیماری حدود ۱۰ تا ۴۰ درصد است و شرایط نامناسب آب استخر مانند کمبود اکسیژن، پی اچ بالا و تراکم زیاد باعث کاهش سیستم ایمنی بدن ماهی شده و شدت بیماری و تلفات حاصله را افزایش می‌دهد این بیماری با ورود آب و یا غذای آلوده و یا ورود بچه ماهیان آلوده به استخر ایجاد می‌شود و هیچ درمانی ندارد.

کارشناس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و آبزیان دامپزشکی استان در مورد ضرورت گزارش بیماری گفت: در صورت بروز تلفات با علائم گفته شده یا وجود هر گونه سئوال و یا مشکل، با شبکه‌های دامپزشکی و یا کارشناس آبزیان اداره کل دامپزشکی با شماره ۳۲۲۳۳۸۲۴ و داخلی ۱۶۶ تماس بگیرید.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31